Size bir telefon kadar yakınız
0 533 713 41 20
Dil Seçin
trende
Yerden Isıtma Sistemleri

Yerden Isıtma sistemleri yapımı. Kombi bağlama ve tesisatı işleri. Yerden ısıtma tamiri ve temizliği için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Yerden ısıtma sistemlerinin Dünya.da 3 türü bulunmaktadır. Kullanım yeri ve proje özelliklerine göre sistem seçimlerini yapıyoruz. Bu ısıtma sistemleri borulu-sulu , kablolu-elektrikli ve karbon folyo şeklindedir.

Borulu ısıtma ısı pompası , doğalgaz , termal su , katı yakıtlı kazanlarla beslenebilir. Kablolu ve karbon ise direkt olarak elektrik enerjisini tüketirler. Sulu yerden ısıtma her türlü alternatif enerji kullanımına uygun iken kablolu ve karbon folyo ile  bu mümkün değildir. Yerden ısıtma sistemlerinde karbon ve kablolu sistem çok kontrollü-hızlı tepkime verirken borulu sistemde bu süreç daha uzundur. Konerji olarak 3 türünde mühendislik , projelendirme , danışmanlık ve uygulamasını yapıyoruz.

Yerden ısıtma yaparken;

1-Özel bir parke gerektirmez. eğer mümkünse parkenin altına koyulan izolasyon şiltesinin yerine ısıyı ileten başka bir şey konulması önerilir.

2- 25-26 derece ortam sıcaklığı elde edilebilmesi için oda termostatı konulması gerekir oda sıcaklığının kaç derece olmasını isterseniz o dereceye geldiği zaman kombi ısıtmayı durdurur. Oda ısısı düştüğü zaman tekrar çalışmaya başlar.

3-Yerden ısıtma hesabı mekanın ısı kaybı olup olmadığına yani duvarlarda mantolama olup olmadığına zeminin parke mi yada fayans mı olduğuna göre hesaplanır. Zeminde halı koltuk vs olması azda olsa ısınmaya etki eder. Isı hesabı zeminin son haline göre yani parke fayans vs yapıldığı varsayılarak hesaplanır.

4-İnsan anatomisine en uygun sağlıklı ekonomik ısıtma sistemi tüm hacim içinde homojen bir ısı dağılımı ve sıcaklık sağlanır. Havanın nem dengesi bozulmaz. Sıcaklık farkı az olduğu için hacim içinde aşırı hava akımı yoktur. dolayısıyla toz sirkülasyonu da önlenir.

5-Piyasadaki standart kombiler yerden ısıtma sistemi için yeterli olur. Yapmanız gereken mekanın kaç kilokalori ısı ihtiyacı olduğunu bilmek ve kombiyi de ona göre seçmek. Yoğuşmalı kombi yerden ısıtma için ideal kombilerdir tavsiye edilir.

6-Aynı dairede hem yerden ısıtma hem radyatör sistemi kurmanın bence hiçbir mantığı olamaz. Kurulmasına kurulur karmaşık olmasından ziyade masraflı bir iş olur. ama ikisi aynı anda aynı kombi ile kullanılamaz.

7-Bu sistemler de her dairede bir dolap içerisinde estetik olarak kolayca gizlenebilen birkaç ağızlı kollektör bulunmaktadır. Bu sayede her oda modülasyonu ayrı vana ile manuel, termostatik ve tam otomatik kontrol edilebildiğinden, ihtiyaca göre bağımsız ve tamamen o dairede yaşayan sakinlerin isteğine göre kolaylıkla ayar yapma olanağı vardır. Böylece hem enerji tasarrufu hem de iyi bir konfor sağlanmış olur. Yerden sistemleri ile mekanlarda homojen ısı dağılımı sağlanır. Odalar arasındaki sıcaklık farkları da azdır. Klasik sistemlerde görülen tavanda ısı birikmesi bu sistemler için söz konusu değildir.

Klasik sistemlerdeki ısıtıcı eleman, tesisat borusu, bağlantı parçası gibi göze hoş gelmeyen ve kullanım alanını sınırlayan bu tür malzemeler, yerden sistemlerinde yoktur. Bundan dolayı da kullanılan hacimde % 5’lik tasarruf sağlanır.

Yerden Isıtma sistemi fiyatları

Fiyatlar Kullanılan ürün özelliklerine ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizi kullanarak veya şubelerimize gelerek bilgi alabilirsiniz. Uygun fiyat kaliteli hizmet için bizi tercih ediniz.  Üretimden montaja kadar tüm aşamaları kendi bünyemizde yapıyoruz. Sanayi kuruluşları için özel çözümler ve projeler üretmek bizim için onurdur. Ücretsiz keşif, tasarım ve diğer hizmetlerimizden* yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. TADİLATTÜRK **Olarak bu konuda sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

*Ücretsiz hizmetlerimiz belirli koşullara bağlıdır. Misal ücretsiz keşif mesafe sınırlıdır. Ayrıntı için iletişime geçebilirsiniz. 

**Tadilattürk Balaman Makine İnşaat Dekorasyon taahhüt’e ait bir sitedir.

Isıtama sistemleri işleri İstanbul Kocaeli Gebze İletişim : 0262 644 69 09