Size bir telefon kadar yakınız
0 533 713 41 20
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende
Yalıtım Mantolama

Isı Yalıtım, ses yalıtımı, nem ve rutubet yalıtımı ve diğer tüm yalıtım mantolama işleriniz için  bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yalıtım Mantolama

Hayatımızı sürdürdüğümüz binaların içindeki konforu ve binanın sağlıklı yaşam süresini belki de en çok artıran sistemler yalıtım çeşitleri ve mantolamadır. Öncelikle binalarımızın dış etkenlerden minimum etkilenmesi hedefiyle yapılan bu sistemler, hem yaz hem de kış günleri için enerji tasarrufunda başrol oynamaktadırlar. Isı ve ses kaybının en fazla olduğu bölge olan duvarlar güçlü bir ısı ve ses yalıtımı ile çevrelendiğinde evimizin hem ekonomik yapısı güçlenmiş olacak. Hem de içinde oturulması daha konforlu bir yapı haline gelecektir. Bunların yanında kaliteli malzemeyle işinde ehil olan kişiler tarafından kurulumu yapılan yangın, su ve nem yalıtımları binanın güvenlik standartını yükseltirken içinde yaşayanların sağlığı için de sebep olacağı zararlardan mümkün derecede arınmış olur. Ancak evimize bu tarz sistemler kurdurmaya karar verdiğimizden itibaren malzemelerin seçiminden teknik dizayna kadar her aşamada kendi başımıza hareket etmememiz, bu sistemler konusunda ‘Ehil’ olmuş kişilerle yola devam etmemiz gerekir. Bu sayede en yüksek kaliteyi uygun şekilde masraflardan kaçınarak edinebilmemiz mümkündür.

Balaman İnşaat Dekorasyon Tadilat İşleri TEL: 0533 713 4120
25 Yıllık tecrübe ile Tüm tadilat dekorasyon inşaat mobilya işleri itina ile yapılır

Yalıtım İhtiyacının Nedenleri

Çoğu ülkede, ısıtma ve soğutma işi için oldukça büyük miktarda enerji yani para harcanmaktadır. Evler ve binalar verimli ve doğru bir şekilde yalıtıldığında:

  • Enerji verimi artacak ve parasal olarak tasarruf sağlanacaktır.
  • Yalıtımın korunması için, ekstra bir güç ve maliyete gerek yoktur, kalıcıdır ve genelde bakım gerektirmez.
  • Konforu arttırır. Bina boyunca, sıcaklık dağılımı daha homojen olur.
  • Yalıtım, dışarıdan gelen gürültüyü emdiği için, ses yalıtımı da sağlar.
  • Genel bir kazanç olarak da, yalıtım sayesinde ısınma amacı ile yakılan yakıttan çevreye zararlı olan atık gaz geçişi azalmış olur.

Eğer bina kötü yalıtılmış ve kötü havalandırılıyorsa şu işaretler görülür:

  • Kış aylarında, taban altı ve tavan aralarında çiğlenme ve donmuş yüzeyler oluşur.
  • Yaz aylarında, tavan arası son derece sıcak ve bunaltıcı olur.

Yalıtımın mutlaka tüm bina ihtiyacı göz önünde bulundurularak yapılması gereklidir. Sadece yaşam mekanlarının yalıtımı, tavan ve taban yalıtımı olmadan doğru yalıtım şekli değildir. Bina ısısının sürekliliğini koruyabilmek için mutlaka ısı kaybı olan tüm alanların saptanması ve yalıtımda göz önünde bulundurulması gereklidir.

 Isı yalıtım fiyatları

Fiyatlar Kullanılan ürün özelliklerine ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizi kullanarak veya şubelerimize gelerek bilgi alabilirsiniz. Uygun fiyat kaliteli hizmet için bizi tercih ediniz.  Üretimden montaja kadar tüm aşamaları kendi bünyemizde yapıyoruz. Sanayi kuruluşları için özel çözümler ve projeler üretmek bizim için onurdur. Ücretsiz keşif, tasarım ve diğer hizmetlerimizden* yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. TADİLATTÜRK **Olarak bu konuda sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

*Ücretsiz hizmetlerimiz belirli koşullara bağlıdır. Misal ücretsiz keşif mesafe sınırlıdır. Ayrıntı için iletişime geçebilirsiniz. 

**Tadilattürk Balaman Makine İnşaat Dekorasyon taahhüt’e ait bir sitedir.

Yalıtım İşleri İstanbul Kocaeli Gebze İletişim : 0262 644 69 09