Size bir telefon kadar yakınız
0 533 713 41 20
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Mobilya seçimi ve Kişiye özel mobilya tasarımı

Mobilya seçimi ve Kişiye özel mobilya tasarımı

Mobilya seçimi ve tasarımı

Kişiye özel mobilya tasarımı ve yapımı firmamız tarafından yapılmaktadır. Özel mobilya tasarımı kullanılacak mekana göre veya kullanacak kişiye göre yapılabilir. Ama öncelikle aşağıdaki yazıyı okuyarak mobilya tercihlerinizi gözden geçirmenizi tavsiye ederiz.

Balaman İnşaat Dekorasyon Tadilat İşleri TEL: 0533 713 4120
25 Yıllık tecrübe ile Tüm tadilat dekorasyon inşaat mobilya işleri itina ile yapılır

Badana boya işleri, alışverişe çıkılacak, dekore edilecek…. Gibi uzun bir liste yapılabilir. Bu dönemde gerek heyecandan, gerekse malum Türk kültüründe alışverişe müdahil olan çevrenin kalabalık olması nedeniyle, çoğunlukla yanlış seçimler yapılır ve bir süre sonra keşke ile başlayan ve 1-2 yıl sonra değiştiririz ile sonlanan cümleler çıkar ağızlardan.
Doğru ve mutlu kararlar almak için yapmanız gerekenler oldukça basittir aslında. Ev eşyalarınızı alırken ve evinizi dekore ederken öncelikle yapmanız gerekenler neler bir göz atalım mı?

1 – Tarzınızı Belirleyin!

Tarzınızı belirlerken neyi sevdiğinizden emin olmalısınız. Klasik mobilyalardan, antikalardan hoşlanır mısınız? Rahatça uzanabileceğiniz modern koltuklar, konforun ön planda tutulduğu modern tasarımlar mı sizi yansıtır? Minimalizm sizin için ne ifade ediyor? Farklı olmayı seven bir anlayışınız var mı?
Klasik, modern, country, retro, eklektik, bohem, vintage, rüstik… Hangi stil dekorasyon sizi ifade ediyor buna karar vererek işe başlıyoruz.

2 – Bütçenizi Belirleyin!

Her zevke ve keseye uygun mobilyalar bulabileceğinizi aklınızdan çıkarmayarak evinizin dekorasyonu ve eşyalarınız için ne kadarlık bir bütçeye sahip olduğunuzu netleştirin. Bu size eşya seçiminizde fazla zaman kaybetmemenizi, sonuca kolay ulaşmanızı sağlayacaktır.

Alışveriş esnasında mutlaka farklı yerlerden fiyat alın. Aynı ürünü farklı fiyatlarla başka bir mağazada görmeniz oldukça muhtemeldir.

3 – Ölçüler

Mobilya alışverişine çıkmadan önce evin rölövesini, yani ölçülerini alın. Tavan yüksekliği nedir? Odaların ve salonun en ve uzunluk ölçüleri nelerdir? Bunları detaylandırmanız önemlidir. Ölçü alırken kirişleri hesap etmeyi sakın unutmayın 😉

4 – Renk ve Materyal Seçimi

Eğer oturacağınız ev çok fazla gün ışığı almıyorsa ve odalar küçükse fazla iri ve koyu renk mobilyalardan biraz uzak durmanızı tavsiye ederim. Bu tür durumlarda daha minimal tasarımlara yönelebilirsiniz.

5 – İhtiyacınız Olanı Alın!

Gerçekten kullanacağınız ve ihtiyacınız olduğunu düşündüğünüz mobilyaları alın. Yapılan en büyük hataların başında odayı doldurmak adına alınan gereksiz parçalar gelir. Hiç bir zaman, veya nadiren kullanacağınız bu eşyalar bir süre sonra sizi yormaya başlayacaktır.

6 – Modüler Mobilyalar

Özellikle sık yer değişikliği yapanlar için en ideali, rahatlıkla sökülüp takılabilen modüler mobilyalardır. Tek parça iri gardroplar, TV sehpaları, konsollar vb hem taşınma esnasında zorlar, hem de hasar riski fazla olacağı için kısa ömürlü olurlar.

7 – Trend mi , Klasik mi?

Trendlerin sürekli değiştiğini, bugün moda olanın yarın demode olacağını aklınızdan çıkarmayın. Eğer uzun süre kullanacağınız ürünler seçmek istiyorsanız modası geçmeyen klasik parçalara, renklere yönelmeniz bütçeniz için doğru bir seçim olacaktır.

Mesela bu yılın moda rengi Işıltılı Orkide çok şık ve trendi olsa da seneye tamamen farklı bir renge yerini bırakacağını unutmayın. Bu nedenle kolay değiştirilemeyecek ürünlerde modası geçmeyen renkleri tercih etmeniz, trend renklerini aksesuar ve tekstil ürünlerde kullanmanız bütçe açısından daha doğrudur. Geçen yılın rengi Zümrüt Yeşili yerini çoktan devretti bile…

8 – Çok Amaçlı Ürünler

Evliliğin ilerleyen dönemlerinde nereye koyacağımızı bilemediğimiz bir sürü ıvır zıvır eşya da hayatımızın bir parçası olmaya başlar. Ya da, kalabalık misafirlerimiz geldiğinde onları daha iyi ağırlamak için fazladan yatağa, sehpaya, yemek masasında yere ihtiyacımız olabilir. Bunları düşünerek, sadece görsel güzellik değil, hayatınızı kolaylaştıracak tarzda ürünler seçmeye çalışın. Açılabilir masalar, yatak olabilen koltuklar, hem sehpa hem puf olarak kullanabileceğiniz ürünler vs.. işinize yarayabilir.
En önemli konu mobilyalarınızı kendi zevkinize ve ihtiyacınıza göre almanız. O ev sizin ve siz yaşayacaksınız.

Seçimleriniz doğru, keyfiniz daim olsun…

Kişiye özel mobilya tasarımı ve üretimi fiyatları

Fiyatlar Kullanılan ürün özelliklerine ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizi kullanarak veya şubelerimize gelerek bilgi alabilirsiniz. Uygun fiyat kaliteli hizmet için bizi tercih ediniz.  Üretimden montaja kadar tüm aşamaları kendi bünyemizde yapıyoruz. Sanayi kuruluşları için özel çözümler ve projeler üretmek bizim için onurdur. Ücretsiz keşif, tasarım ve diğer hizmetlerimizden* yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. TADİLATTÜRK Olarak bu konuda sizlere hizmet vermekten onur duyarız. Diğer web sayfamızı ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

*Ücretsiz hizmetlerimiz belirli koşullara bağlıdır. Misal ücretsiz keşif mesafe sınırlıdır. Ayrıntı için iletişime geçebilirsiniz. 

Kişiye özel mobilya tasarım ve imalatı İşleri

 İzmit  İstanbul Kocaeli Gebze Darıca Şekerpınar Çayırova İletişim : 0262 644 69 09