Size bir telefon kadar yakınız
0 533 713 41 20
Dil Seçin
trende
Kaçak Denemesi ve tespit

Su kaçağı tespiti ve değer kaçak tespit işlerinizde kırmadan hızlı bir şekilde firmamız hizmet vermektedir.

KAÇAK DENEMESİ

Borulardaki sızdırmazlığı kontrol etmek için 4 çeşit sızdırmazlık kontrol yöntemi vardır.Bunlar su,duman,hava ve kokulu gazlar ile yapılır.

Su Denemesi

Ana borular ve kolonlar ayrı ayrı denenirler. Boru ağızlarında en yüksekleri hariç diğerleri kapatılırlar.Boruların ağzı çimento ile yada deneme tapası ile doldurulur. Eğer çimento kullanılacaksa boru önce çimento kağıdı ile harç girmemesi için tıkanır.Sonra harç ile boru ağzı kapatılır. Harç çimento ve alçı ile yapılır ise harç daha çabuk donar. Tapa kullanılacak olunur ise tapa boruya takıldıktan sonra kelebek somun takılarak tapaya borunun sıkışması sağlanır.Açık bulunan bir ağızdan sular boruya basılır. Boru ağzından su 15 dk içinde açılmaz ise kaçak yoktur demektir.Ek yerlerinin hafifçe terlemesi bir sorun arz etmez. Düşey borularda en çok 12 m boruların denenmesi doğru olur.Normal denem basıncı 3 mss dir. Basınç düşey boruda azalacaktır.Dolayısıyla her bölüm daha önce denemesi yapılmış üstteki bölümden 3m lik bir boru bölümünü içine alırsa en az 3 mss basınç uygulanmış olur.

Duman Denemesi

Yağlı paçavra, katranlı kağıt vb. maddeler özel bir körüğün haznesi içinde yakılır meydana gelen dumanda tesisata üflenir. Ağızları kapalı olan borulardan kaçak var ise zaten meydana gelen koku ve sesten anlaşılacaktır. Denemenin başarılı olabilmesi için su kullanma yerlerinin dolu olmsı ve en yüksekteki açık boru ağzının duman gelir gelmez kapatılması gerekir. Kaçak yerleri duman kokusundan ve körüğünden uzak kalmış birine tespit ettirilir. Duman basıncının 25 mss olması gerekmektedir.

Hava ile Deneme

Boru ağızları kapatıldıktan sonra tesisata 0.350 kgf/cm2 basınçla hava basılır.Duyarlı bir manometre ile basıncın azalıp azalmadığı kontrol edilir.Kaçak yeri havanın fısıltısından veya sabun köpüğü uygulayarak tespit edilir.

Kokuyla Deneme

10 m boyundaki boruya 30 gr nane ruhu boru içine konur ve üzerine 4 lt-5lt kaynar su dökülür.Ağzı hemen kapatılır ve kaçak yeri koklanarak tesbit edilir.

En çok uygulanan yöntem su ile yapılandır.Çok soğuk iklimlerde suyun donma ihtimali olduğunu düşünür isek hava veya duman yoluyla deneme çeşidini kullanabiliriz.Çok büyük bir zorunluluk, şartlarda farklılık olmadığı müddetçe su ile deneme yapılmalıdır.

Su kaçağı tespiti  ve Kaçak tespit ve onarma fiyatları

Fiyatlar Kullanılan ürün özelliklerine ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizi kullanarak veya şubelerimize gelerek bilgi alabilirsiniz. Uygun fiyat kaliteli hizmet için bizi tercih ediniz.  Üretimden montaja kadar tüm aşamaları kendi bünyemizde yapıyoruz. Sanayi kuruluşları için özel çözümler ve projeler üretmek bizim için onurdur. Ücretsiz keşif, tasarım ve diğer hizmetlerimizden* yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. TADİLATTÜRK Olarak bu konuda sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

*Ücretsiz hizmetlerimiz belirli koşullara bağlıdır. Misal ücretsiz keşif mesafe sınırlıdır. Ayrıntı için iletişime geçebilirsiniz. 

İzmit  İstanbul Kocaeli Gebze Darıca Şekerpınar Çayırova İletişim : 0262 644 69 09