Size bir telefon kadar yakınız
0 533 713 41 20
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende
Isı Yalıtımı

Tüm yalıtım işlerinizde uygun fiyat kaliteli hizmetle sizinle çalışmaktan onur duyarız. Ses, su, ve ısı yalıtım işleri.

Isı yalıtımı nasıl yapılır

Dış cephe ısı yalıtımı uygulaması yapılacak yüzey tozdan, kirden, yağdan ve nemden arındırılmaktadır. Dökülme ya da kabarma olan bölgeler tel fırça ile temizlenmekte, çatlak ve kırık bölgeler dolgu malzemeleri ile tamir edilmektedir.

Kullanılacak ısı yalıtım levhalarının su profiline uzun kenarı zemine paralel gelecek şekilde yerleştirilerek düzgün bir hat oluşturması sağlanır. Çerçeve metodu ile yapıştırıcı sürülen levhalar, subasman profiline oturtularak duvara yapıştırılır.

Isı yalıtım levhalarının yapıştırılacak yüzeylerinin kenarları boyunca çerçeve metodu ile yapıştırma harcı sürülür. Levhaların ortalarına noktasal yapıştırma harcı uygulanarak ve uygunluğu kabul görmüş dizim yönetimi ile duvara yapıştırılır. Levhaların duvara yapıştırılırken ısı köprülerinin oluşmasını engellemek amacıyla kenarlardan taşan harçlar mutlaka temizlenir.

Yapıştırma işleminde kullanılan harcın kurumasından sonra rüzgar ve türbülans etkilerini önlemek amacıyla dübelleme işlemi yapılır. Uluslararası standartlar doğrultusunda uygulamalarda m² başına 6 adet tespit dübeli kullanılır.

Köşelerde su ve rüzgar etkileriyle oluşabilecek ayrılma risklerini engellemek ve düzgün köşeler elde etmek için köşe profilleri yerleştirme işlemi yapılır. Dilatasyon, damlalık, denizlik vb. malzemeler gerekli yerlere uygulanır.

Isı yalıtım levhalarının üzerine ilk kat sıva uygulaması yapılmakta ve donatı filesi sıvanın içine gömülecek şekilde yerleştirilir. Sıva kurumadan daha kalın olan ikinci kat sıva uygulamasının yapılması gerekir.

Sıva uygulaması tamamen kuruduktan sonra çimento esaslı, mala ile uygulanan son kat dekoratif kaplama yüzeye tekstürlü bir efekt verilerek uygulanır. Akrilik dış cephe boya uygulaması yapılarak dış cephe ısı yalıtım işlemi sonlandırılır.

Binalarda ısı yalıtımı en az binanın temeli kadar önemlidir. Nasıl ki temeli sağlam olmayan bir ev bizim için tehlike arz ediyorsa, yalıtımı olmayan bir ev de çok tehlikelidir. Soğuk algınlığı gibi hastalıklardan öteye bütçeye büyük zararı vardır. Yalıtımsız bir ev daha çok doğalgaz harcar ve masrafı çok olur. Ama bir kere masraf ederek evinize ısı yalıtımı yaptırırsanız faydalarını kısa sürede görebilirsiniz.

Özetle ısı yalıtımı aşamaları:

*Yüzey Hazırlık

*Subasman Profili Yerleştirme

*Isı Yalıtım Levhaları Yapıştırma

*Isı Yalıtım Levhaları Dübelleme

*Köşe Profilleri Yerleştirme

*Fileli Sıva Uygulama

*Dekoratif Kaplama ve Dış Cephe Boya

Isı Yalıtımı Fiyat Hesaplama

Sürekli yalıtım sektöründeki fiyat değişiklikleri nedeniyle net bir fiyat vermemiz mümkün değil. Ayrıntı için iletişime geçebilirsiniz.

Isı, su ve ses yalıtımı fiyatları

Fiyatlar Kullanılan ürün özelliklerine ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizi kullanarak veya şubelerimize gelerek bilgi alabilirsiniz. Uygun fiyat kaliteli hizmet için bizi tercih ediniz.  Üretimden montaja kadar tüm aşamaları kendi bünyemizde yapıyoruz. Sanayi kuruluşları için özel çözümler ve projeler üretmek bizim için onurdur. Ücretsiz keşif, tasarım ve diğer hizmetlerimizden* yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. TADİLATTÜRK Olarak bu konuda sizlere hizmet vermekten onur duyarız. Diğer web sayfamızı ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

*Ücretsiz hizmetlerimiz belirli koşullara bağlıdır. Ücretsiz keşif mesafe sınırlıdır.

Yalıtım İşleri İstanbul Kocaeli Gebze

 İzmit  İstanbul Kocaeli Gebze Darıca Şekerpınar Çayırova İletişim : 0262 644 69 09