Size bir telefon kadar yakınız
0 533 713 41 20
Dil Seçin
trende
Dil Seçin
trende

Isı Tasarrufu Sağlamanın Püf Noktaları

Isı Tasarrufu Sağlamanın Püf Noktaları

Isı Tasarrufu Sağlamanın Püf Noktaları

Evimizde yada ofisimizde ısı tasarrufu sağlamanın püf noktaları vardır. Bu püf noktalı bilmemiz ve uygulamamız tasarruf açısından bize çok olumlu sonuçlar getirmektedir. Soğuk havaların başlamasıyla birlikte son yıllarda herkesin şikayetçi olduğu konu kışları ısınmak için harcanan tutarın her geçen yıl daha yüksek olmasıdır. Bu nedenle ısı tasarruf sağlamak için bazı hususlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Öncelikle ısı tasarrufu sağlamanın en etkili yolu evinize yada ofisinize yalıtım yani izolasyon yaptırmaktır. Isı yalıtımı yaptırmak size ısı tasarrufu sağladığı gibi evinizin yada ofisinizin değerini de arttıracaktır. Araştırmalara göre ısı yalıtımı yapılmamış bir binayı ısıtmak için ısı yalıtımı yapılmış binaya göre 2,5 kat daha fazla fatura ödenmektedir. Öncelikle binamıza ısı yalıtımı yaptırmak daha sonra binamızın içinde birtakım püf noktalara dikkat etmek gerekmektedir. Binada ihtiyaçtan fazla yanan kaloriferleri kısmak gerekmektedir.

Peteklerin önünü mobilyalar ve perdeler ile kapatmamamız gerekmektedir. Peteklerin önü olabildiğince açık olmalıdır. Bu sayede petekten elde edilecek ısının yayılması sağlanmaktadır. Isı tasarrufu sağlamak için kalorifer peteklerinin arkasına izolasyon panoları koyarak duvardan ısı kaçması engellenmektedir. Böylece petekler duvarı ısıtmak için enerji harcamamış olacaktır ve petekler bu enerjiyi odayı ısıtmak için kullanacaktır.  Isı tasarrufu sağlamak için camları kontrol etmek gerekmektedir.

Camlar her ne kadar kapalı gözükse de tam kapanmamış olabilir ve aralarda boşluklar varsa ciddi ısı kayıpları yaşanmaktadır. Bu nedenle camlara yalıtım sağlayacak uygulamalar yapılmaz ise %25 oranında ısı kayıpları yaşanmaktadır. Gereksiz yere açılan camlar da ciddi derecede ısı kaybına sebep olmaktadır. Isı tasarrufu camdan uçup gidecektir. Halılar dekoratif amaçlı kullanılsa da kışın ısı tasarrufu sağlamayı sağlar çünkü halılar ısının kaçmasını önlemektedir.

Kullanılan kazanın yeni teknolojili ve yüksek verimli olmasına özen göstermek gerekmektedir. Kalorifer petekleri zamanla hava yapabilir ve bu nedenle belirli zamanlarda peteklerin havalarının kontrol edilmesi hava varsa çıkmasının sağlanması gerekmektedir. Isınana hava çatıdan kaçmaya çalışmaktadır. Böyle durumlarla karşılaşmamak için çatı yalıtımının yapılması ve tamir edilecek bir yer varsa tamir edilmesi gerekmektedir. Tüm bu hususlara dikkat edildiği taktirde ısı tasarrufu büyük ölçüde sağlanacaktır.

Isı yalıtımı fiyatları

Fiyatlar Kullanılan ürün özelliklerine ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizi kullanarak veya şubelerimize gelerek bilgi alabilirsiniz. Uygun fiyat kaliteli hizmet için bizi tercih ediniz.  Üretimden montaja kadar tüm aşamaları kendi bünyemizde yapıyoruz. Sanayi kuruluşları için özel çözümler ve projeler üretmek bizim için onurdur. Ücretsiz keşif, tasarım ve diğer hizmetlerimizden* yararlanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. TADİLATTÜRK Olarak bu konuda sizlere hizmet vermekten onur duyarız. Diğer web sayfamızı ziyaret etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

*Ücretsiz hizmetlerimiz belirli koşullara bağlıdır. Ücretsiz keşif mesafe sınırlıdır.

Sanayi tadilat dekorasyon İşleri İstanbul Kocaeli Gebze

İletişim : 0262 644 69 09