Size bir telefon kadar yakınız
0 533 713 41 20
Dil Seçin
trende

Duşa kabin ve Çeşitleri

Duşa kabin Alırken Nelere Dikkat Etmeli

Duşa kabin çeşitleri, seçiminde nelere dikkat etmeli gibi konuları burada ele alacağız.

Duşa kabin Çeşitleri Nelerdir?

Duşa kabinler kendi aralarında çeşitlere ayrılırlar. Bunlar, temperli duşa kabinler, mika duşa kabinler, kompakt duşa kabinler, eloksal duşa kabinler, menteşeli duşa kabinler ve krom duşa kabinlerdir.

Duşa kabin Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

  • İlk olarak banyonuzdan akan suyun kireçli olup olmadığını tespit etmelisiniz. Su kireçli ise, krom duşakabin tercih etmelisiniz. Bunun nedeni boyalı duşakabinlerin boyasında kireçli suyun etkisiyle zaman içerisinde kabarmaların oluşmasıdır.
  • Genelde Türkiye’de üretime sunulan duşakabinlerde aluminyum kullanıldığından, paslanma görülmez. Fakat fiyatı ucuz diye Çin malı duşakabin alırsanız kullanım açısından birçok olumsuz sonuçla karşılaşabilirsiniz.
  •  Duşakabin alırken banyonun boyutuna dikkat edin. Küçük banyolar için, şeffaf duşakabinleri tercih ederseniz banyonuz olduğundan daha geniş görünür.
  •  Duşakabin alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise  yedek parçasını bulabileceğiniz, garanti belgeli firmaları tercih etmenizdir. Garanti belgeli üretici firmalar ile herhangi bir sorun yaşama olasılığınız düşüktür.Firma aldığınız duşakabin ile bir sorun yaşadığınız zaman ürünün arkasında durur. Ayrıca firmanın geçmişini de incelemelisiniz. Uzun süredir bu işi yapan, güvenilir ve garantili ürün satan firmaları tercih ediniz.
  • Kaliteli bir duşakabin her şeyden önce paslanmaya dayanıklı olmalıdır. Duşakabinin açıkta kalan kısımları için paslanmaz çelik kullanılmalıdır.
  • Duşakabinin kapılarında sağlığa zararlı olmayan temperli cam kullanılmalıdır.
  • Duşakabinin açılır kapanır bölmelerinin yumuşak ve rahat çalışması gerekmektedir. Bu kısımlarda doğru malzemenin kullanılması çok önemlidir.
  • Silikon ve fitillerinin kaliteli olmasına dikkat edilmelidir. Eğer kalitesiz malzeme kullanılırsa çok kısa bir süre içerisinde sızdırma yapabilir.

Duşa kabin fiyatları

Duşakabin fiyatları ürün özelliklerine ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. Bu konuda iletişim bilgilerimizi kullanarak veya şubelerimize gelerek bilgi alabilirsiniz. TADİLATTÜRK Olarak bu konuda sizlere hizmet vermekten onur duyarız.

Duşa Kabin  İşleri İstanbul Kocaeli  İletişim : 0262 644 69 09