Size bir telefon kadar yakınız
0 533 713 41 20
Dil Seçin
trende

Özellikle plastik doğramalarda ısıcam kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Şayet kullanılmadan gerekli gazlar ayarlanmadan üretilen çift camlar istenilen yalıtımı sağlamaz.

​Isıcam sistemleri, Şişecam Düzcam tarafından düzenli olarak denetlenen, yetkili Üreticileri tarafından üretilen çift camın markasıdır.

Isıcam, iki veya daha çok sayıda cam plakanın aralarında ortam basıncına uygun kuru hava veya gazları barındıracak şekilde fabrika şartlarında bir araya getirilmesi ile oluşur.

  • Üretimde cam ve yan malzemelerin uygun kalitede ve miktarda kullanıldığının,
  • Üretimin sürekli olarak uygun şartlarda ve modern teknolojiler kullanılarak gerçekleştirildiğinin güvencesidir.

ısıcamın önemli avantajları

  • Isı yalıtımı
  • Güneş kontrolü
  • Gürültü Kontrolü
  • Emniyet ve/veya güvenlik

gereksinimlerinin birini ya da hepsini üç farklı serisi ve tercih edilecek ek özellikler ile karşılar.

ısıcam özellkleri

Konfor cam ile ısıcam arasındaki fark

Öncelikle farkı anlamak için klasik ısı cam nedir ve konfor cam nedir bunu anlamamız gerekir. Klasik ısı cam iki adet normal düz camın arasına özel çıta konularak birleştirilmesi ile oluşmaktadır. Konfor cam ise düz cama bizim gözle göremeyeceğimiz bir kaplama yaparak camın daha nitelikle hale getirilerek içeriye sıcağı ve soğuğu daha az girmesini sağlayan camdır.  Konfor ısı cam fiyatları sanıldığı gibi çok pahalı değildir. Cam içine argon gazı basılması da ekstra katkı sağlar. Argon gazlı konfor cam tercih edebilirsiniz.